Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Podsumowanie kampanii wyborczej

dodano 2014-11-14 19:43 w kategorii: Informacje

Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD-Lewica Razem prowadził aktywna kampanię w całym województwie. Jako jedni z pierwszych bo już 10 października 2014 r. zarejestrowaliśmy listy kandydatów na radnych do Sejmiku Województwa Lubuskiego dołączając prawie pół miliona podpisów popparcia. Wśród wszystkich kandydatów, aż 43% stanowią aktywne i kompetentne kobiety. Rada Wojewódzka SLD w podkomisjach przygotowała i opracowała program dla Lubuszan składający się z 10 najważniejszych punktów. Punkty programu stały się tematami 9 konferencji prasowych, które SLD przeprowadziło w dwóch stolicach Województwa Lubuskiego sukcesywnie po dwie w tygodniu.

1. Gospodarka i współpraca zagraniczna

2. Równomierny rozwój infrastruktury transportowej

3. Finanse publiczne

4. Polityka kadrowa

5. Aktywizacja rynków pracy

6. Oświata, Kultura i Kultura fizyczna

7. Ochrona środowiska i działania przeciwpowodziowe

8. Zdrowie i opieka socjalna oraz Lubuska opieka zdrowotna - wyzwania współczesności

9. Optymalne wykorzystanie srodków Unijnych


 

W trakcie kampanii do Województwa Lubuskiego zawitał przewodniczący SLD Leszek Miller, który aktywnie, wśród ludzi wspierał naszych kandydatów na wszystkie szczeble samorządu w Zielonej Górze, Lubsku, Krośnie Odrzańskim, Słubicach i Sulęcinie. Podczas otwartych spotkań z premierem Millerem dopisała frekwencja i każdy mógł z nim porozmawiać. Nasi kandydaci zawsze byli blizej ludzi i byli bardzo widoczni we wszystkich miastach Województwa Lubuskiego nie tylko na wielkoformatowych bilbordach ale również z ulotkami wśród wyborców.

Przedstawiciele SLD wygrali debaty wyborcze przygotowane przez media. Tomasz Wontor pokonał konkurentów w TVP Gorzów Wielkopolski, a Edward Fedko w Radiu Zachód.

Nasi kandydaci są merytoryczni i kompetentni. Dołącz do nas w wyborach 16 listopada by było zdrowo, bezpiecznie i samorządnie. Głosuj na liste nr 6 SLD-Lewica Razem.

>> Podsumowanie kampanii wyborczej SLD-Lewica Razem w RTV Lubuska <<

>> Podsumowanie kampanii wyborczej SLD-Lewica Razem w Radiu Zachód <<

 Komentarze

Wydarzenia

 • Czarzasty: PO za i przeciw dekomunizacji

  55 minut temu

  - Platforma w sprawie dekomunizacji jest zakłamana – ocenił Włodzimierz Czarzasty w programie „Tak czy Nie”. - Za przyjęciem ustawy dekomunizacyjnej głosowało 438 posłów, nikt nie był przeciw, jedna osoba, Lidia Gądek z PO, wstrzymała się od głosu – przypomniał lider SLD. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Kaczyński premierem? Teraz, albo w ogóle

  wczoraj o 11:48

  - Uważam, że im lepiej partia będzie przygotowana do wyborów w starcie samodzielnym, tym lepszą będzie miała pozycję w potencjalnych rozmowach koalicyjnych – zapowiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Niemiły początek tygodnia

  wczoraj o 07:06

  - Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu nakazujący natychmiastowe wstrzymanie wycinki Puszczy Białowieskiej i wisząca nad nami kara w wysokości 100 tys. euro dziennie na wypadek, gdyby pan minister Szyszko nadal miał inne zdanie na ten temat, jest jednoznaczny i srogi - pisze prof. Bogusłczytaj więcej»

 • Kulasek: W Polsce nie jest normalnie

  przedwczoraj o 15:40

  - Zjeździliśmy z przewodniczącym Czarzastym ponad 130 powiatów i spotykamy się z ludźmi. Słyszymy, iż w Sejmie brak jest lewicy, a partia rządząca posiadająca przez to samodzielną większość niszczy Polskę – stwierdził Marcin Kulasek w programie „ReTV”. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Tusk wszedł w konflikt z jednym z 28 krajów Unii

  przedwczoraj o 10:01

  - Myślę, że Tuskowi nie wypada wchodzić w tak otwarty konflikt na dwa lata przed swojej końcem kadencji. PiS będzie go przedstawiał jako największego wroga i ma wreszcie podstawy - ocenił w "Jeden na jeden" przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.